Μήπως να πάρουμε την κλιματική αλλαγή προσωπικά;
![](/sites/default/files/styles/800x445/public/2018-04/climate%20workshop.jpg?itok=aWYPXPoW)
Εδώ εξετάζουμε την αντιμετώπιση της κλιματικής κρίσης σε ατομικό επίπεδο.
Πώς να βλέπουμε τι συμβαίνει με ανοιχτά μάτια, αλλά ταυτόχρονα προσγειωμένοι; Πώς να είμαστε αφοσιωμένοι στο ,θέμα χωρίς να μας καταναλώσει εξ ολοκλήρου;
Η συζήτησή μας κυμαίνεται από την πρακτική της ανάπτυξης συνείδησης και ανησυχίας για τα παιδιά μας και τις μελλοντικές γενιές έως την ανάγκη δημιουργίας μιας κουλτούρας η οποία θα στιγματίζει αυτούς που υποβαθμίζουν το μέλλον μας.
Σύνδεση on line